•  

  Online erken rezervasyon yapmak için | tıklayın |

 •  

  Amatör ya da profesyonel kayak sporu yapmak veya sadece karla kaplı zirvelerin tadını çıkarmak için | Kayak Otelleri | Tatil Pusulası'nda

 •  

  Hafta sonlarınızda, dinlenmek istediğinizde ya da özel günlerinizde, kente yakın | Doğa Otelleri | Tatil Pusulası'nda

 •  

  Yeryüzüne çıkan her bir damla termal su ile sağlık ve güzellik kazanın.
  | Termal Oteller |  Tatil Pusulası'nda

 •  
  Tatil hakkında aklınıza gelmeyen en faydalı konular, tanıtım yazıları ve daha birçok içerik Tatil Pusulası Blog sayfasında

Marmaris Ve Marmaris Otelleri

Eğer yeryüzünde Cennet diyebileceğiniz bazı yerler varsa, Marmaris kesinlikle bunlardan bir tanesidir. Eşsiz ve muhteşem doğası, yeşil ve mavinin müthiş uyumu, ıssız ve sessiz koyları,  olağanüstü ve kumlu plajları ve daha sayamayacağımız bir çok özelliğiyle, yeryüzündeki cennetlerden bir tanesidir Marmaris. Güneşin sanırız 300 gün boyunca kendini gösterebildiği bu müthiş yerde, kendinizi Dünya’dan soyutlayabilecek ve  uzak bir yerdeymişsiniz hissine kapılacaksınız.
Türkiye’nin Güneybatı sahillerinde bulunan ve Akdeniz ile Ege Denizinin buluşma noktası olan Marmaris, Muğla şehrimize bağlı bir liman ilçesidir. Gerek yurt içi gerekse de yurt dışı tatilcilerinin, en uğrak noktalarından bir tanesi  olan tatil beldelerimizden bir tanesidir. Doğal yapısı itibarıyle, tepecikler, çam ormanı, uzun plajları, antik kentleri ve koylarıyla müthiş bir manzaraya ve zenginliğe sahiptir. Mavi yolculuk ve yat turzimi denilince de akla gelen Marmaris, sayısız ve eşsiz güzellikteki koylarıyla, bu anlamda da en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir.
Dalaman havaalanına sadece 1 saat uzaklıkta bulunan Marmaris’e ulaşım çok kolaydır. Ayrıca Marmaris içerisinde de yakın bölgelere ulaşım, çok iyi biçimde organize edilmiştir. En populer merkezleri olan İçmeler ve Turunç’a her an ulaşım bulabilmek mümkündür. İçmeler, Marmaris’in batı bölgesindedir ve eşsiz koyuyla, Maramaris körfezinin en popüler tatil yeridir. Arkasında,  Dağlardan başlayıp inen çam ormanları, önünde ise muhteşem koyuyla olağanüstü bir manzaraya sahiptir. Marmaris otelleri ve Marmaris tatil köylerinin birçoğu buralarda bulunmaktadır. İçmeler, adını barındırdığı birçok su kaynağından almaktadır. İçmelerdeki bu kaynak sularının en belirgin özelliği ise, sindirim sistemine fayda sağlamasıdır. Uzun bir sahil şeridine sahip İçmeler, özellikle tüm koya uzanan kumsalı, eğlence mekanları, çeşitli lezzetlerdeki damak zevklerine uygun restoranları ve barlarıyla, tatilcilerin Marmaristeki en uğrak mekanlardan bir tanesi konumundadır. Doğa tutkunlarının da görebileceği kanyon ve çevresi bulunan İçmeler, bu anlamda da doğa tutkunlarının uğrak merkezidir.
Marmaris, hem ekonomik tatil ya da tatil fırsatı değerlendirmek isteyenlere, hem de deluxe otel ve tatil köyleri tatili yapmak isteyenlere uygun bir yerdir. Hemen her yerinde mavi bayraklı sahillere sahiptir. Mavinin tüm tonlarına ulaşmak mümkündür. İçmeler dışında diğer popüler beldelerden bir tanesi de Turunç’tur. Buranın da mutlaka görülmesi gerekmektedir. İçmelerden sonra virajlı bir yoldan ve tırmanılarak gidilen Turunç’da eşsiz bir doğaya sahiptir. Yol boyunca çam ağaçlarının içinden gçilmektedir. Ayrıca yol boyunca karşılaşılan manzaralar da eşsizdir. Özellikle Turunç beldesinde, deniz ve kum dışında farklı seçeneklere de ulaşmak mümkündür. Jeep safari parkurları, doğa yürüyüşleri için çok çeşitli parkurlar ve patikalar, doğayla başbaşa kalıp farklı deneyimlere olanak sağlamaktadır.  Yine burda suyun berraklığı sayesinde dalış ve su sporları için de olanaklar mevcuttur. Ancak motorlu su sporlarına gürültüyü önlemek adına izin verilmemektedir.
Marmaris, gerek ucuz pansiyon tatili yapmak isteyenlerden, tatil köyleri veya 5 yıldızlı otel tatili sevenlere kadar birçok tatil talebine cevap verecek durumdadır. Herşey dahil otellerden, yarım pansiyon ve oda kahvaltı konseptine kadar çok farklı seçeneklere burada ulaşmak mümkündür. Yaz aylarında yaklaşık 400.000’e yakın turiste hizmet verebilecek yatak kapasitesine sahiptir. Doğayla tesislerin bu kadar iç içe kaldığı nadir yerlerden bir tanesidir. Ayrıca geleneksel Türk Mutfağından, Hint, Çin, İtalyan ve Fransiz mutfağına kadar geniş bir yelpazede hzimet sunan çok sayıda restoranlara da sahiptir. Özellikle eğlenmek isteyen misafirler için, barlar sokağında çok fazla sayıda eğlence seçeneği bulunmaktadır. Çok büyük ve çok modern bir marinaya sahip olan Marmaris, yat turizmi açısından da çok işlek bir tatil beldesidir.
Tatil Pusulası olarak Marmaris Otelleri ve Marmaris Tatil Köyleri önerilerimize gelince:
Elegance Hotels International, Sesin Hotel, Grand Yazıcı Club Turan, Monte Boutique Otel, Paşa Beach Otel, Casa & Blanca Hotel, Class Beach Hotel, Fortuna Beach Hotel, Grand Cettia Hotel, Hotel Cettia Beach Resort, Marmaris Imperial, Marmaris Park Hotel, Munamar Beach Club Hotel, Munamar Beach Resort (Ex Oylum Presitge), Sea Star Hotel, The Beach Front Hotel, Turunç Hotel.

INSTAGRAM TATİL PUSULASI

TATİL PUSULASI HAKKINDA

Turizm sektörünün yeni ve dinamik markası Tatil Pusulası; en uygun fiyata, en kaliteli tatili alabilmeniz adına, bir diğer deyimle size en iyi tatili sağlamak için pusulanız olabilme felsefesiyle 20 senelik turizm tecrübesine sahip dinamik ekibiyle 2013 yılında kuruldu.

Sitemizde yer alan, yurt içi turlar ve oteller, yurt dışı turlar ve destinasyonlar, termal otel tatilleri ve kültür turları ile ilgili geniş ve cazip seçenekler sizi hayallerinizdeki tatile kavuşturacak.

LİSTEMİZE KAYIT OLUN

Turizm sektörünün yeni ve dinamik markası Tatil Pusulası; en uygun fiyata, en kaliteli tatili alabilmeniz adına..

ABONE OLUN

İLETİŞİM

Tatil için doğru pusula
0212 231 21 30
Ptesi - Ctesi: 09:00 - 20:00
Pazar: 09:00 - 14:00