•  

  Online erken rezervasyon yapmak için | tıklayın |

 •  

  Amatör ya da profesyonel kayak sporu yapmak veya sadece karla kaplı zirvelerin tadını çıkarmak için | Kayak Otelleri | Tatil Pusulası'nda

 •  

  Hafta sonlarınızda, dinlenmek istediğinizde ya da özel günlerinizde, kente yakın | Doğa Otelleri | Tatil Pusulası'nda

 •  

  Yeryüzüne çıkan her bir damla termal su ile sağlık ve güzellik kazanın.
  | Termal Oteller |  Tatil Pusulası'nda

 •  
  Tatil hakkında aklınıza gelmeyen en faydalı konular, tanıtım yazıları ve daha birçok içerik Tatil Pusulası Blog sayfasında

Herşey Dahil Oteller ve Bu Kavramla İlgili Kargaşa

Bütün bir sene tatil için çalışıyorsunuz ve artık tatil planları yapmaya başladınız. Her yerden, herşey dahil oteller hakkında bilgiler toplamaya çalışıyorsunuz.
Ama anlayamadığınız bir şeyler var ??

Herşey dahil, ultra herşey dahil ve daha nice konsept kavramı sizin için büyük kargaşa. 3 yıldızlı ucuz otellerde de herşey dahil konsept var, 5 yıldızlı otellerde de , 50 Tl’ye de 350 TL’ye de hersey dahil oteller bulunuyor. Peki tam olarak aralarındaki farklar nedir? Bunların ayrımlarını nasıl yapacaksınız? Bu konuda sizleri aydınlatacak önerilerimiz elbette olacak.

Herşey dahil konseptinin en büyük öncülerinden bir tanesi Türkiye Turizmidir. Otelcilik konseptinde bir devrim niteliği taşımaktadır ve otelde konaklama yapıldığı sırada, misafirlerin yeme içme içeriklerini kapsamaktadır. Otelde yenilen ve içilenlerin, ödenen ücrete dahil olmasıdır . Her ne kadar bazı kesimler tarafından farklı eleştirilere de maruz kalsa, herşey dahil konseptini en iyi uygulayan ülkelerin başındadır Türkiye, özellikle de aile ile tatil yapan ve otel dışında gezme imkanlarına daha az sahip çocuklu aileler için özel bir fırsattır. Ancak bu, yukarıda bahsettiğimiz gibi çeşitli kavram kargaşalarını da beraberinde getirmektedir. Tatile giden müşterilerin, bu konuda çok fazla bilgi sahibi olmaması, beklenti düzeylerinde farklılıklar yaratmaktadır. Bu da memnuniyet ve de memnuniyetsizlik seviyelerini doğrudan etkileyen unsurlardır. Ayrıca konseptin içerisinde olan ve olmayan çeşitli hizmetler, yiyecek içecekler de vardır. Bu sebeple konseptin iyi bilinmesi gerekmektedir.

Öncelikle bilinmesi gereken, herşey dahil konseptinin her otelde farklı içeriklere sahip olduğu ve bu gerçeğin kabul edilmesi gerektiğidir. Bu sebeple, tatil seçeneklerini değerlendirmeye başladığınızda, seçim yapma ihtimaliniz olan potansiyel otellerdeki yeme içme konseptini, konsepte dahil olan ücretsiz ve ücretli hizmetleri dikkatlice analiz etmek durumundasınız. Genelde herşey dahil konseptinde tüm yerli alkollü ve alkolsüz içecekler, ayrıca yemekler, aperatifler vb tüm yeme içme seçenekleri dahil olabiliyorken, taze sıkılmış portakal suyu, odaya servis, yabancı içeceklerin bazıları, yabancı kokteyller vb bir çok şey ekstra ücrete tabi olabilmektedir. Bu sebeple seçilecek olan otelin konseptinin mutlaka dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Bu şekilde tatile gittiğiniz otellerde ekstra ödeme gibi süprizlerle karşılaşma olasılığını düşürmüş olursunuz.

Sabah kahvaltısını, öğle yemeklerini, öğleden sonra atıştırmalarını ve akşam yemeklerini kapsayan herşey dahil konseptte bir diğer farklılık da, A la Carte restoranlarında yaşanmaktadır. Bazı oteller bu özel tip restoranlardaki yemekleri konsept dışında paralı olarak sunmaktadırlar. Bu da konseptler arasındaki diğer farklılıklardan bir tanesidir. Oteller, birden fazla A la Carte restorana sahipse, bunlardan dilediğiniz bir tanesinin kullanımını konseptin içerisine dahil ederler. 2. Bir kullanım için ücret talep edebilen herşey dahil oteller de bulunmaktadır elbette.

Yine konseptteki en büyük kargaşalardan bir tanesi de SPA Merkezindeki ücretli ve ücretsiz hizmetlerin ayrımında yaşanmaktadır. Genelde herşey dahil otellerde, hamam, sauna, duş ve dinlenme yerleri ücretsizken, masaj ve diğer terapiler hep ücretlidir. Bu sebeple SPA merkezinden hizmet alacak müşterilerin, otelin buradaki ücretli ve ücretsiz hizmetlerinin ayrımına dikkat etmeleri gerekmektedir. Özellikle de bu alanların otel tarafından 3. İşletmelere kiralandıkları düşünülürse, ekstra ücretli hizmetlerin fazla oluşunu anlamak daha mümkün olabilmektedir.

Peki aynı isimdeki konseptteki farklılıklar nelerdir? Herşey dahil oteller nasıl farklı hizmetler sunmaktadırlar? Farklılıkları elbetteki içerikler oluşturmaktadır. Bazı oteller ithal içkileri de ücretsiz olarak sunarlarken, bazıları sadece yerli içkileri bu konsepte dahil etmektedirler. Yine yukarıda belirttiğimiz gibi, bazı otellerde taze sıkılmış portakal suyu ücretliyken, bazılarında bu da konseptin içerisindedir. Bu sebeple tatil seçimi yaparken özellikle de herşey dahil oteller seçilecekse, otellerin konseptleri hakkında detaylı bilgiler edinmekte büyük fayda vardır. Bu şekilde hayal kırıklığına daha az uğrayacak ve kötü süprizlerle daha az karşılaşacaksınız.

 

INSTAGRAM TATİL PUSULASI

TATİL PUSULASI HAKKINDA

Turizm sektörünün yeni ve dinamik markası Tatil Pusulası; en uygun fiyata, en kaliteli tatili alabilmeniz adına, bir diğer deyimle size en iyi tatili sağlamak için pusulanız olabilme felsefesiyle 20 senelik turizm tecrübesine sahip dinamik ekibiyle 2013 yılında kuruldu.

Sitemizde yer alan, yurt içi turlar ve oteller, yurt dışı turlar ve destinasyonlar, termal otel tatilleri ve kültür turları ile ilgili geniş ve cazip seçenekler sizi hayallerinizdeki tatile kavuşturacak.

LİSTEMİZE KAYIT OLUN

Turizm sektörünün yeni ve dinamik markası Tatil Pusulası; en uygun fiyata, en kaliteli tatili alabilmeniz adına..

ABONE OLUN

İLETİŞİM

Tatil için doğru pusula
0212 231 21 30
Ptesi - Ctesi: 09:00 - 20:00
Pazar: 09:00 - 14:00