•  

  Online erken rezervasyon yapmak için | tıklayın |

 •  

  Amatör ya da profesyonel kayak sporu yapmak veya sadece karla kaplı zirvelerin tadını çıkarmak için | Kayak Otelleri | Tatil Pusulası'nda

 •  

  Hafta sonlarınızda, dinlenmek istediğinizde ya da özel günlerinizde, kente yakın | Doğa Otelleri | Tatil Pusulası'nda

 •  

  Yeryüzüne çıkan her bir damla termal su ile sağlık ve güzellik kazanın.
  | Termal Oteller |  Tatil Pusulası'nda

 •  
  Tatil hakkında aklınıza gelmeyen en faydalı konular, tanıtım yazıları ve daha birçok içerik Tatil Pusulası Blog sayfasında

Bodrum ve Bodrum Otelleri Hakkında

Bembeyaz evleri, dar sokakları, bahçelerden sokaklara salınan gül ve begonvil kokuları.... Üzerine yazılmış şiirler, okunmuş şarkılar ile dillerde destan olmuş Ege Bölgesi’nin incisi Güzel Bodrum. Tarihi açıdan bakıldığında; Bodrum’da doğan ve Dünya tarihinin en büyük babası olarak bilinen Heredot, Bodrum’un Dorlar tarafından kurulmuş olduğunu savunmaktadır. Karya’lılar ve Iegler burada yaşamışlardır. Daha sonra ise bu bölgeye yerleşen Megeralılar, buranın ismini Halikarnassos olarak değiştirmişlerdir. Bizanslılar, Romalılar ve Osmanlılar dahil birçok imparatorluk ve medeniyet mozağiyle çevrilen yerin adı,Cumhuriyet’in ilanıyla Bodrum olarak değişmiştir.

Ünlü yazar Cevat Şakir Kabaağaçlı, Cumhuriyet’in kuruluşundan hemen sonra, düşüncelerinden ötürü Bodrum’a sürülmüştür. Burada yaşamaya başlayan ünlü yazar Halikarnas Balıkçısı olarak nam salmıştır. Bodrum ile ilgili yazıları dikkat çekmiş, özellikle de yerli turistin bu bölgeye odaklanmasına vesile olmuştur. Yerli ünlü ve entellektüel kesimin populer ziyaret yeri olan Bodrum iklimi, doğası, koyları, her noktasından denize yakın olması ve gece gündüz devam eden canlı yaşantısıyla, Türkiye’deki en populer tatil yerlerinden bir tanesi olmuştur. Eğlence mekanlarının popüleritesi Dünya’da isim yapmıştır.
Coğrafik yapısı nedeniyle Akdeniz Bölgesinden birçok yönden ayrı özelliklere sahiptir. Yarımada şeklindedir, dağlık ve tepelik bir yapıya sahiptir. Sahil kesimleri engebeli, iç kesimler ise ovalıktır. Girintili çıkıntılı ve dar koylarıyla, Akdeniz sahillerinden farklı bir yapıya sahiptir. Ancak iklimsel anlamda ve deniz suyu sıcaklığı açısından Akdeniz’den daha serindir. Ayrıca nem oranları Akdeniz’e göre daha düşüktür. Akdeniz Bölgesinden ayrılan noktalardan bir tanesi de, Bodrum civarlarında kumsallar yerine daha çok koyların varlığı, bunların da dar, çakıllı ve kayalık olmasıdır. Ayrıca coğrafik yapısı nedeniyle gel-gitler çok daha az yaşanır Bodrum Kıyılarında. Bu da dalga ve akıntıların çok daha az olduğu durgun suları ile Bodrum’un farklı özelliklerinden bir tanesidir. Hem yüzücüler hem de dalış sporlarıyla uğraşanlar için, Bodrum’un kıyı yapısı çok daha uygundur.

Bodrum coğrafik olarak Dünya tarafından kabul edilen en ünlü ve tarihi şehirlerden bir tanesi olan Efes’e, Didim’de bulunan Apollo tapınağına yakın olmasıyla da gezme tutkunları için cazip bir konumdadır. Yaklaşık olarak 2000 yıllık bir tarihe sahip Bodrum, ayrıca gece eğlenceleri ve mekanlarıyla da ün yapmıştır. Antalya’dan sonra tatil tutkunlarının en çok tercih ettiği 2. Yer Bodrum’dur.
Bodrum, hem ucuz tatil veya ekonomik tatil arayanlara hem de delux otellerde tatil yapmak isteyen tatilcilere hitap etmektedir. Bodrum otelleri, genellikle herşey dahil otellere sahipken, yine apart, pansiyon gibi tesis olanaklarıyla farklı türde oda kahvaltı, yarım pansiyon veya tam pansiyon konseptte olanaklar sağlayan tesislere sahiptir. Kısacası ekonomik tatilin de lüks tatilin de keyfini yaşayabileceğiniz bir yerdir. Özellikle yerli turistlerin uğrak yeridir. Ege Bölgesi Otelleri’nin çoğu Bodrum’dadır. Ege bölgesinin en popüler tatil yeri olması nedeniyle tesisleşme de bölgenin diğer yerlerinden daha fazladır. Ancak coğrafik yapısı nedeniyle Akdeniz bölgesindeki gibi bir otel yapılaşması da mümkün olmadığından gelen talepleri karşılamakta güçlükler yaşanmaktadır. Bu sebeple Bodrum tatili yapmak isteyen ve Bodrum Tatil Köyleri veya Bodrum Otelleri tercihi yapacakların özellikle de erken rezervasyon döneminde, ekonomik tatil ve ucuz tatil fırsatlarını değerlendirmelerini önermekteyiz.

Bodrum otelleri ve tatil köyleri için Tatil Pusulası olarak önereceğimiz oteller ise;
Torba Otelleri ve Torba Tatil Köyleri : Thor Luxury Hotel Villa, Alkoçlar Hotels La Boutique, Vogue Bodrum, Onura Tatil Köyü, Ora Tatil Köyü, Club Blue Dreams.
İçmeler Otelleri ve İçmeler Tatil Köyleri: Bodrum Holiday Resort, Forever Club
Göltürkbükü Otelleri ve Göltürkbükü Tatil Köyleri: Babana Hotel, Hilton Bodrum Türkbükü, Türkbükü Inn.
Diğer Bodrum Otelleri ve Bodrum Tatil Köyleri: Majesty Marina Vısta Bodrum, Bodrum Imperial, The Magnific, Simin Otel, Parıltı Hotel, İsis Hotel, Crystal Green Bay Resort & SPA, Amara Island Bodrum Elite, Ado Beach Hotel, Aegean Garden, Aktur Residence, Akyalı Butik Otel, Ale Suit Otel, Alta Beach Hotel, Alta Park Hotel, Art Bodrum Otel, Aydem Hotel, Beyaz Suite Hotel Türkbükü.

INSTAGRAM TATİL PUSULASI

TATİL PUSULASI HAKKINDA

Turizm sektörünün yeni ve dinamik markası Tatil Pusulası; en uygun fiyata, en kaliteli tatili alabilmeniz adına, bir diğer deyimle size en iyi tatili sağlamak için pusulanız olabilme felsefesiyle 20 senelik turizm tecrübesine sahip dinamik ekibiyle 2013 yılında kuruldu.

Sitemizde yer alan, yurt içi turlar ve oteller, yurt dışı turlar ve destinasyonlar, termal otel tatilleri ve kültür turları ile ilgili geniş ve cazip seçenekler sizi hayallerinizdeki tatile kavuşturacak.

LİSTEMİZE KAYIT OLUN

Turizm sektörünün yeni ve dinamik markası Tatil Pusulası; en uygun fiyata, en kaliteli tatili alabilmeniz adına..

ABONE OLUN

İLETİŞİM

Tatil için doğru pusula
0212 231 21 30
Ptesi - Ctesi: 09:00 - 20:00
Pazar: 09:00 - 14:00