19 Ağustos 3 Gece Belgrad Turu & Bira Festivali 4 Yıldızlı Otelde KonaklamaYURT DIŞI TURLAR / Balkan Turları / Balkan Turları

Genel Bilgiler

Belgrad Turu Bira Festivali
Gidiş TarihiDönüş Tarihiİki Kişilik Oda Kişi BaşıTek Kişilik Odaİlave Yatak 0 - 2 Yaş2 - 7 Yaş7 - 12 YaşKontenjanÖdeme Seçenekleri

Harita Bilgisi

19 Ağustos 3 Gece Belgrad Turu & Bira Festivali 4 Yıldızlı Otelde Konaklama

Yazın en güzel günlerinde gündüzü ve geceleri ayrı güzel olan Belgrad'ı keşfetmek ve Avrupa'nın en büyük festivallerinden birisi olan Belgrad Bira Festivali'ne katılmak için Tatil Pusulasından online rezervasyon yapabilirsiniz.

Gidiş TarihiDönüş Tarihiİki Kişilik Oda Kişi BaşıTek Kişilik Odaİlave Yatak0 - 2 Yaş2 - 7 Yaş7 - 12 Yaş
BELGRAD
Bira Festivali
19-22 Ağustos 2016
Air Serbia Havayolları ile 3 gece / 4 gün

BELGRAD BEER FEST;
Belgrad'da her yıl Ağustos ayında gerçekleştirilen bira festivali. 2003'te başlayan festival her yıl 4-5 gün boyunca çeşitli bira markalarının ürünlerini sergiler. Festival, biranın yanında her akşam çeşitli canlı müzik performanslarına ev sahipliği yapar. Festivalin popularitesi hızlı bir şekilde artmıştır:. Festival 2009'da 650.000, 2015’te 900.000 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Sırbistan'ın en çok katılımcıya sahip ikinci festivali olmuştur…


1.Gün İSTANBUL- BELGRAD / 19 Ağustos
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 13.40’da Air Serbia Havayolları’nın kontuarindan check in işlemlerinin ardından Air Serbia Havayolları’nın JU 553 sefer sayılı uçuşu ile 15.45’de Belgrad’a hareket ve yaklaşık 01.40 dakika süren uçuşumuzun ardından Sırbistan yerel saatiyle 15.45’de Belgrad Nikola Tesla Havalimanı’na varış. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından transfer aracımızla panoromik Belgrad şehir turumuza başlıyoruz..Panoromik şehir turunda göreceğimiz yerler arasında,Yeni Belgrad, Usce Alışveriş merkezi,Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray,Yeni Saray ve meclis binası,Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, saat kapı ve müzesi, İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi; Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III..Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten sonra turumuzu bitiriyoruz. Otelimize yerleşme. Serbest zaman. Arzu eden misfirlerimiz yüzbinlerin katıldığı ve şehir merkezinde olan Bira Festivaline katılabilirler. Geceleme otelinizde.


2.Gün BELGRAD /NOVİ SAD & KARLOFÇA (ÖĞLEN YEMEKLİ) /BALKAN GECESİ/ 20 Ağustos
Otelimizde yapacağımız kahvaltıdan sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile extra düzenlenecek olan Novi Sad Karlofça turuna katılabilirler. Rehberinizin belirttiği saatte otel resepsiyonunda buluşma ve hareket ile, İlk olarak Belgrad’ın doğal güzelliğine şahit olacağınız 1 saatlik seyahatimizin ardından Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına ulaşıyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922'ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Şarap mahzeninde Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından tadıyoruz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti'nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi'dir. Muhteşem nehir manzarası eşliğinde alacağımız keyifli öğlen yemeğinin ardından Novi Sad şehir merkezine gidiyoruz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada vereceğimiz serbest zamanda bu tarihi şehri gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.( extra 60€). Belgrad’a hareket ve otele varışın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için rehberinizin extra düzenleyeceği Belgrad’ın Bohem köşesi Skadarlija’da geleneksel Balkan mutfağının sunulduğu 5*Restoran’da, canlı müzik eşliğinde yemekli keyifli bir Belgrad gecesi yaşayacağız.( extra 45€) Gecenin bitiminde otele transfer ve geceleme otelinizde.


3.Gün BELGRAD -ZEMUN & TİTO ANITI /TUNA-SAVA TEKNE TURU (ÖĞLEN YEMEKLİ) / 21 Ağustos
Otelimizde yapacağımız kahvaltıdan sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, rehberinizin extra düzenleyeceği Zemun-Tito’nun Anıtı ve Tuna-Sava Nehir tekne turuna katılabilirler.Tekneyle başladığımız turda,. Belgrad'ı, Sava ve Tuna Nehirlerinin birleştiği noktadan görkemli bir manzarayla eşliğinde geziye başlıyoruz. Gezi boyunca, Belgrad Kalesi, Kale Meydan, Ortodox Kilisesi ve çok sayıda köprü altından geçerek ünlü Belgrad tarihine ait hikayelerin anlatıldığı görkemli bir turun devamında Ada Ciganlija, Büyük Savaş Adası'nın yanından geçerek kente ait muhteşem manzaralara tanık olacaksınız. 1,5 saatlik tekne turundan sonra Belgrad şehir merkezine yaklaşık 7 km. uzaklığında Eski Osmanlı hakimiyetinde şehir olan Zemun, Çukoviş, Kalvorija ve Gardoş yokuşlarından nehire kadar uzanan kasabada, Osmanlı’dan kalan mimarisi, dar ve salaş sokakları, gece ışıl ışıl restoran ve etnik meyhaneleriyle ünlü olan Zemun’da Milenium Kulesi ve Gardoş bölgesini gezdikten sonra alacağımız nehir kenarında öğle yemeği ve ardından 13 ocak 1953’te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen Sosyalist Yugoslavya Cumhuriyetinin kurucusu ve 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında yaşama veda eden ve tüm eski Yugoslavya halkının gönlüne taht kuran, Anadolu halkının daimi dostu lider Josep Bronz Tito’nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz Tur bitimi ile otelimize transfer.(extra 60 €).Geceleme otelinizde.
ep Bronz Tito’nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz Tur bitimi ile otelimize transfer.(extra 50 €).Serbest zaman. Arzu eden misfirlerimiz yüzbinlerin katıldığı ve şehir merkezinde olan Bira Festivaline katılabilirler. Geceleme otelinizde.

4.Gün BELGRAD -İSTANBUL/ 22 Ağustos
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılması ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberiniz tarafından belirtilen saatte Nikola Tesla Havalimanı’na transfer. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Air Serbia Havayollarının JU552 sefer sayılı uçuşu ile 13.10’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na hareket. Yaklaşık 01.40 dakika uçuşun ardından 15.45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu..

Oteller
Mr. President Hotel 4* şehir merkezi
www.hotelmrpresident.comFiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ,havalimanı vergileri ve kdv dâhildir. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER :
Air Serbia Havayolları ile İst-Belgrad-İst ekonomi sınıfı bilet
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Tercih edilen otel kategorisinde 3 gece oda kahvaltı konaklama
Jolly Tur profesyonel rehberlik hizmetleri
Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Bira festivaline giriş ücretsizdir.

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:
Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
Seyahat Koruma Paketi (15 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Eur`dur.)
Şehir vergisi gecelik (1.20 €)
Ekstra düzenlenecek olan geziler
Kişisel Harcamalar
Müze girişleri

NOTLAR:

• Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerli olan pasaport gerekmektedir.
• Extra turlar en az 15 kişinin katılımı ile düzenlenir. Katılımın yetersiz olduğu durumlarda düzenlenmez. Katılımcı sayısının yetersiz kaldığı durumlarda fiyatlar rehberiniz tarafından revize edilip yeni bir düzenleme ile yapılabilir.
• Jolly Tur, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne dahildir. Uçuş öncesi uçuş saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat öncesi teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
• Belgrad’a vize gerekmemektedir.

TUR KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ
1- Jolly Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
2- Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Jolly Tur, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
4- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
5- Tura katılım için Jolly Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Jolly Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
6- Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
7- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.
8- Jolly Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Jolly Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Jolly Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Jolly Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
9- Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.
10- Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Jolly Tur sorumlu tutulamaz.
11- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Jolly Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
12- Jolly Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
13- Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dâhildir. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
14- Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
15- Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Jolly Tur misafirleri Jolly Tur sorumluluğundadır.
16- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
17- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Konsept

commentTab
İNCELEDİĞİM TURLAR / OTELLER
19 Ağustos 3 Gece Belgrad Turu & Bira Festivali 4 Yıldızlı Otelde Konaklama - YURT DIŞI TURLAR / Balkan Turları

0.00 TL’den başlayan fiyatlar

INSTAGRAM TATİL PUSULASI

TATİL PUSULASI HAKKINDA

Turizm sektörünün yeni ve dinamik markası Tatil Pusulası; en uygun fiyata, en kaliteli tatili alabilmeniz adına, bir diğer deyimle size en iyi tatili sağlamak için pusulanız olabilme felsefesiyle 20 senelik turizm tecrübesine sahip dinamik ekibiyle 2013 yılında kuruldu.

Sitemizde yer alan, yurt içi turlar ve oteller, yurt dışı turlar ve destinasyonlar, termal otel tatilleri ve kültür turları ile ilgili geniş ve cazip seçenekler sizi hayallerinizdeki tatile kavuşturacak.

LİSTEMİZE KAYIT OLUN

Turizm sektörünün yeni ve dinamik markası Tatil Pusulası; en uygun fiyata, en kaliteli tatili alabilmeniz adına..

ABONE OLUN

İLETİŞİM

Tatil için doğru pusula
0212 231 21 30
Ptesi - Ctesi: 09:00 - 20:00
Pazar: 09:00 - 14:00