•  

  Online erken rezervasyon yapmak için | tıklayın |

 •  

  Amatör ya da profesyonel kayak sporu yapmak veya sadece karla kaplı zirvelerin tadını çıkarmak için | Kayak Otelleri | Tatil Pusulası'nda

 •  

  Hafta sonlarınızda, dinlenmek istediğinizde ya da özel günlerinizde, kente yakın | Doğa Otelleri | Tatil Pusulası'nda

 •  

  Yeryüzüne çıkan her bir damla termal su ile sağlık ve güzellik kazanın.
  | Termal Oteller |  Tatil Pusulası'nda

 •  
  Tatil hakkında aklınıza gelmeyen en faydalı konular, tanıtım yazıları ve daha birçok içerik Tatil Pusulası Blog sayfasında

Antalya Tatil Köyleri Hakkında

Gerek Dünya’nın gerekse de yurdumuzun en gözde tatil mekanlarından bir tanesi olan Antalya şehri, tatil köyleri konusunda en fazla sayıda tesise sahip, tatil ilimizdir. Peki bu tatil köyü kavramı nedir? Gerçekten tatil köyünde mi tatil yapmak size daha uygundur yoksa butik bir otelde mi? Bunun ayrımını nasıl yapacağınızı bilebilmek için tatil köyü kavramına bir açıklık getirelim istedik. Özellikle de Antalya Tatil Köyleri hakkında temel bilgilerin verilmesi, tatil seçiminizi yaparken size kılavuzluk edebilir.


Tatil köyü kavramı, tursitik amaçlı yerli ve yabancı misafirlerin tatil ihtiyaçlarını giderebilecekleri, talep edilen zamanlarda ise burada konaklama amacıyla kurulan ünitelerin kiralanması şeklinde bir anlam taşımaktadır. Ancak turizmin gelişmesinden sonra bu tesisler de, otel işletmeciliği ile birleştirilerek hizmet sağlamaya başlamıştır. Aslında tatil köyleri de otel olarak kabul edilmeye başlanmış, sadece yapısal olarak tatil köyleri, diğer butik otellerden farklılıklar göstermektedir. Günümüzde ise tatil köyü kavramı, tatilcilerin gittikleri otellerde, otel dışına çıkmalarına gerek kalmadan, çok geniş bir yelpazede faaliyetler yapabilecekleri tesisler anlamına gelmektedir. Aktiviteler konusunda her türlü hizmeti veren ve bunun için yeterli bir alana sahip oteller için de artık tatil köyü kavramı kullanımaktadır. Antalya, tatil köyleri ile bu bağlamda en zengin çeşitliliğe sahiptir. Özellikle Alanya Otelleri, Side Otelleri, Belek Otelleri, Lara Otelleri, Kundu Otelleri ve Kemer Otelleri hepsini hesaba katacak olursak, Antalya Tatil Köyleri bağlamında neden bu denli zengindir anlamak çok daha kolay olmaktadır. Çok  geniş bir sahil bandına sahip Antalya ili, bunu turistik ilçeleriyle daha da genişletebilmektedir. Anamur’dan Finike’ye kadar çok geniş bir sahil şeridine sahip olan Antalya, tatil köyleri bakımından oldukça çeşitliliğe sahiptir.


Çok geniş alanlara ve aktivitelere sahip bu tür tesisler çocuklu aileler için çok daha uygundur. Özellikle bu tür tesislerin içerisindeki bakım evleri, kreşler, çocuk kulüpleri, geniş ağaçlı bahçeler ve sıcaklarda doğal gölge imkanlarıyla ailelerin cazibe merkezi haline gelebilmektedir. Bu tür tesislerde alanın daha geniş olmasından dolayı canlı şovların, gün içerisindeki animasyonların ve aktivitelerin gürültüsünden uzaklaşma ve dinlenme imkanı da bulunmaktadır. Özellikle çocuklu aileler ve gün içerisinde şekerleme ihtiyacı duyan müşterilerin sessiz ortamlar bulabilecekleri yerlerdir. Özellikle bu tür tesisler herşey dahil ya da ultra herşey dahil konseptinde hizmetler vermektedir. Bu sebeple otelin dışına ihtiyaç dışında çıkmaya gerek kalmayacak biçimde tasarlanmış ve hizmetler veren yerlerdir tatil köyleri.


Tatil köyleri,  ana bir otel binası ve çeşitli bungalow veya villalardan oluşabilmektedir. Ana binası olmadan tamamen bahçe evleri şeklinde tesis edilmiş oteller de mecvuttur. Tatil köyleri genellikle geniş bahçeler, ağaçlılar ve doğal bir ortam havasında kurulmuş tesislerdir. Bu sebeple daha önce de belirttiğimiz gibi, dinlenmek, eğlenmek, sessiz ve doğal bir ortamda kitap okumak, uzanmak ve uyumak gibi birçok konuda müşterilerine olanak sağlayan yapılardır. Elbette ki Antalya Tatil Köyleri ilçeler bazında değerlendirildiğinde de farklılıklar göstermektedir. Alanya Tatil Köyleri ile Side Tatil Köyleri arasında hem yapısal hem bölgesel bazı farklılıklar bulunmaktadır. Tıpkı Belek Tatil Köyleri ve Kemer Tatil köyleri arasındaki farklar gibi. Antalya’nın her beldesi, konumsal, iklimsel, deniz suyu sıcaklığı, coğrafik yapı, kumsal vb birçok konuda farklılıklar göstermektedir. Bu sebeple tatil tercihinizi yaparken mutlaka bölgelerin genel yapıları hakkında bilgi sahibi olmaya çalışınız. Ekonomik olarak da farklılıklar gösteren bu beldelerin seçiminde bunları da göz önünde bulundurmakta fayda vardır.


Tatil Pusulası olarak bölgesel bazda sizlere elbette tatil köyü önerilerimiz olacak. Gerek Antalya Tatil Köyleri gerekse de Ege Bölgesi Tatil Köyleri açısından sunacağımız örnekler aşağıdaki gibidir:


Alanya Tatil Köyleri: Titan Club , Club Kastalia
Side Tatil Köyleri: Club Nena Hotel, İber Palm Garden, Melas Blue Waters
Kemer Tatil Köyleri: Club Marco Polo, Club Phaselis Tatil Köyü, Amara Club Marine Nature
Belek Tatil Köyleri: River Garden Holiday Village, Paloma Grida Village, Robinson Club Nobilis, Magic Life Belek Imperial
Kuşadası Tatil Köyleri: Pigale Beach Resort, Kuştur Club Holiday Village
Marmaris Tatil Köyleri: Marmaris Park Hotel, Grand Yazıcı Club Turban, Magic Life Marmaris Imperial
Bodrum Tatil Köyleri: Ora tatil Köyü, Onura Tatil Köyü, Aegean Garden, Club Blue Dreams, Forever Club, Mavi Kumsal Hotel , Corendon Iassos Modern Hotel
Fethiye tatil Köyleri: Majesty Club Lykia Botanica, Poseidon Club Hotel

INSTAGRAM TATİL PUSULASI

TATİL PUSULASI HAKKINDA

Turizm sektörünün yeni ve dinamik markası Tatil Pusulası; en uygun fiyata, en kaliteli tatili alabilmeniz adına, bir diğer deyimle size en iyi tatili sağlamak için pusulanız olabilme felsefesiyle 20 senelik turizm tecrübesine sahip dinamik ekibiyle 2013 yılında kuruldu.

Sitemizde yer alan, yurt içi turlar ve oteller, yurt dışı turlar ve destinasyonlar, termal otel tatilleri ve kültür turları ile ilgili geniş ve cazip seçenekler sizi hayallerinizdeki tatile kavuşturacak.

LİSTEMİZE KAYIT OLUN

Turizm sektörünün yeni ve dinamik markası Tatil Pusulası; en uygun fiyata, en kaliteli tatili alabilmeniz adına..

ABONE OLUN

İLETİŞİM

Tatil için doğru pusula
0212 231 21 30
Ptesi - Ctesi: 09:00 - 20:00
Pazar: 09:00 - 14:00